Owoc bogów – mango

Posted on

Mango jest jednym z najsmaczniejszych owoców na świecie, więc nic dziwnego, że cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Hindusi mianowali mango owocem bogów ze względu na swój niepowtarzalny smak i bogate właściwości odżywcze, które pozwalają zaliczyć owoc do grupy również tych najzdrowszych. Pulpa z mango to miąższ mango zmiksowany bez skórki i pestki- czyli najlepsza część owocu zamknięta w puszcze. Pulpa produkowana jest tylko z czystych i dojrzałych owoców, gwarantując zawsze doskonały smak.

Zdrowa przekąska

Pulpa z mango jest zdrową przekąską sama w sobie, lub stanowiąc dodatek do wielu potraw przez cały rok. Mango jest bogate w wiele pierwiastków takich jak fosfor, wapń, żelazo białko, a ponadto zawiera w witaminę A i C, dzięki czemu pozytywnie wpływa na nasz układ odpornościowy, zapobiegając przeziębieniom. Mango zawiera w sobie wysoką zawartość bata-karotenu będącym naturalną ochroną przed szkodliwym działaniem promieni UV. Dzięki zawartości w swoim składzie polifenoli, które mają działanie antyoksydacyjne, mango jest doskonałym produktem przeciwdziałającym rozwijaniu się chorób układu krwionośnego normalizując poziom cukru we krwi. Niewątpliwą zaletą tego owocu jest także jego niska kaloryczność – w 100 g mango znajduje się tylko 60 kcal, oraz niski indeks glikemiczny. Dzięki wielu właściwościom zdrowotnym mango, warto wpisać ten owoc do swojego codziennego jadłospisu.

Zastosowanie pulpy z mango


Z pomocą pulpy z mango przygotujesz wiele deserów – jest świetnym dodatkiem do lodów, koktajli mlecznych, smoothie lub jako baza do domowego sorbetu mango. Co więcej, ma wiele zastosowań w przygotowywaniu ciast, nadając świetnego smaku wypiekom, czy kremom. Przecier z mango sprawdza się świetnie również jako dressing do sałatek czy dań wytrawnych, jako egotyczny dodatek pozwalający przenieść się w nowy, nieznany świat doznań kulinarnych. Warto otworzyć się na nowe smaki, przygotowując w domu potrawy takie jak na przykład tuńczyk z sosem mango, lub indyjskie curry z mango.